Regiöö, mis kestis üks päev


Nõndaks,sai laupäeval siis neegerdatud isegi suisa turvaneegerdatud festaril nimega Regiöö. Pean tunnistama, et ma ei teinud seda sugugi mitte esimest korda. Nojah, pean ütlema et ega ma muidugi selline karm turvamees ei ole, kes kohe käsa väänama hakkab. Pigem meelitan inemise vaikselt vesteldes ikka uksele lähemale ja lähemale.

Mis siis selle aasta Regiöö oli? Sponsorite althüppamise tõttu ei tehtud tavapärast pikka festivali. Aga et mitte traditsiooni vahele jätta, siis ikkagi üks öö toimis. Eredaim esitaja oli Vladiswar Nadishana, kes kohale roodud suisa Saksamaalt. Ehkki ta olla tegelt hoopis Siberis sündinud ja seal omal käel muusikat tegema õppinud. Aga kutt kasutas pillidena pea kõike, mida patta panna ei sünni ja mis süüa ei kõlba. Oma etteaste lõpetas ta venelaste rahvusliku instrumendi ehk vett sisaldava teekannu piinamisega. Aga kolises hästi küll, suisa nagu trumm.

Nu ja siis muidugi traditsioonilised tegijad, Diskreetse Mango Trio, Zetod ja Tsibihärbläseq, Oort,
Sinimaniseele, Liinatsuraq… Kõik see katastroof toimus Lutsu teatrimajas. Ja tänu intsidendile minu universumist pärinevate Bitshidele sain ka teada Lutsu teatrimaja aadressi – see asub nimelt Lutsu 2.

Keskööl toimus kontsert ka Jaani kirikus, Triskele, Anne Maasik ja Vladiswar Nadishana. Aga sinna ma enam jõuda ei viitsinud.

Sest tegelikult oligi kogu see pidu pelgalt tšillimine, mõnede läbi selleks mitte ette nähtud aukudest siseneda üritavate sõprade tagasi viskamine, Janni vaikseks ja väikseks nurumine.

Ja siis veel sai välja noritud Oorti ja DMT plaadid.

DMT plaat on singel, kus kaks lugu peal

Must Naine on see lugu, kus Muhu rahvas teatab läbi folkloorse võtme, et ikkagi mustanahaline olla ei ole nii hea, must naine tuleb ikka puhtaks pesta. Aga vähemalt laulus ta puhtaks saab.

Hobusemäng on aga vana Sangaste traditsionaal. See kus vahele Olla – Lee lauldakse. Väga kummituslik folgilugu.

Oorti Plaat, noh, seda peab kindlasti ise kuulama 10 lugu peal.

Mis siis seekordsel Regiööl viga oli, kõigepealt see kord, et inimene, kes on ostnud pileti ühele kontserdile, pidi vahepeal välja minema. Vaid päevapiletiga võis terve päeva rahulikult saalis lebotada. Aga neid fotograafide külje ja kõhualuseid, lehma lellepoegi ja tuuletallajaid jagus igasse kanti. Ja osad esinejad unustasid ära, et nemad ka bändis on.

Nojah, ja rahvast oli pisut vähevõitu. Et näiteks sellised pisut lärmakamad seltskonnad nagu Pedrod kippusid domineerima. Otseselt nad ju pidu ei häirinud, kuid jäid silma.

Ja siis selline nähtus nagu Bitshkraft. Bitshkraft seisneb selles, et ükskõik, kuhu ja millisele üritusele tuleneb erinevast soost inimesi. Kuid tundub et on olemas veel kolmaski sugu. Need on endid isaseks joonud naised. Lärmakuselt ja nõudmiselt ei saa ükski purjus ega narkouimas mees neile vastu. Umbes nagu üks lugu Oorti plaadilt “Ninakad neiud.”

Purjus meestega on märksa lihtsam hakkama saada. Narkouimas mehigi on võimalik lällamist teeseldes minema meelitada.

Aga sellise väärdunud feminismi vormi nagu Bitshkraft vastu aitab vist vaid Bitshi kinnipüüdmine ja Amsterdami seksiorjaks müümine. Lolle on niigi estimaa peal liiga palju ja miks mitte olla laisk ja mitte jagada elulõpuni lollidega maid.

Aga regiöö lõppes ringlaulmisega. Enamalt jaolt meeste seltskond laulis õues meeste laule.

Ja naiste seltskond naiste laule genklubi sisemuses. Narkarite seltskond laulis laule jeesusest kahekesi vehkides.

Advertisements
Published in: on mai 28, 2008 at 4:20 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2008/05/28/regioo-mis-kestis-uks-paev/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: