Järjekordne surmajuhtum minu universumis


Leidis aset kolmapäeval. Tegelikult nägin ka mina kiirabiautot, aga ütleme et natuke minust selgemad ja heldemad pead nägid ka politseiautot ja veel karmimad tegijad isegi surnukuuriautot.

Aga nagu alati ei tea keegi midagi. Surmakuulutustes tuttavaid nimesid ei leia. Kõik maja joodikud, vanainimesed ja muud kahtlase seksuaalse orientatsiooniga isikud tunduvad ka alles olevat.

Tõsi küll, ega nad otseselt üle loetud pole. Aga jah, ega see ilus pole, pigem on see kole, kui kedagi mustas kilekotis minema viiakse.

Sest jah, vahetevahel, tuleb tunnistada kõnnivad vägagi surnud välimusega isikud ümber maja ringi. Ja mõndi mees vedeleb oma korteri ukse ees suisa ülisurnult.

Aga hommikuks nad ärkavad ellu ja lähevad endile uut kodu otsima. Ja see ei asu teps mitte Surnud isikute kogunemiskohal, ehk kalmistul.

Kui nüüd muutuda statistliseks, siis eesti suremuse kordaja (Kusjuures, siinkohal tuleks visata tõsine tellis Eesti Statistikaameti aknasse, nende kodulehelt pole nii olulist asja võimalik leida, (ja ka kuskilt mujalt pole midagi värsket peale hapuoblikate ja jumala kiituse leida) siin aitas hoopis Inglikeelne otsing

Estonia Death rate

Kõlab ju kutsuvalt? millele tuli saidilt nimega Index Mundi

vastuseks et see võiks olla) aastal 2007 13,3 isikut 1000 elusolija kohta, seega igast 1000 inimesest sureb aasta jooksul 13,3 ära. Nii et vahetevahel on mul majas liikumas need kolmveerandi võrra surnud isikud. Aga Index Mundi andmetel on eesti suremuse seisukohalt maailmas 35. kohal Burundi ees ja  Tansaania järel, (nii et kasutage juhust ja viige eesti ikka maailma esirinda?)

Ja kui nüüd mõelda, et mu universumis heljub igapäevaselt ringi umbes 200 eri nimetust ja liiki inimolevusi, siis 1000 jagatud 200 annab viis ja kui siis need 13,3 surnut jagada viieks võrdväärseks osaks siis peaks mu universumis ringi liiklema keskmiselt 2,66 laipa aastas. Mida siiski nii palju pole olnud. 2003. surid siin ära  86 ja 90 aastased vanad naised. 2004 a. sõitis üks meie universumis figureerinud varas tema kätte usaldatud piduriteta aitoga end Soomes surnuks. 2005. üks korteriomanik vähki nii 50 kanti vanuses. 2006 üks 50 kanti naiskorteriomanik vähki ja 2007. leidsin ise ühe 48 – selt surnud venelanna maja tagant vanast kaevust. Aga too oli lihtsalt sattunud meie universumi territooriumile surema.

Nii et arenguruumi veel on. Või et siis siiski suremuse poolest on mu universum Araabia Ühendemiraatide tasemel. Kus suremuskordaja on 2,16 tuhande kohta.

Tegelikult see asi teeb mind suisa närviliseks, et mu universumis nii vähe inimesi ära sureb. See mõjub kuidagi kahtlaselt. Aga tegelikult on meil enamus omanikke keskmisest nooremad ka. Sest Statistikaamet pakub eestlase keskmiseks vanuseks 36,3 aastat. Ja selles vanuses tavaliselt tõustakse veel pärast öisele pummeldamisele järgnenud surnud olemist vähemalt veel järgmisel õhtul voodihauast üles.

Advertisements
Published in: on mai 26, 2008 at 9:05 e.l.  3 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2008/05/26/jarjekordne-surmajuhtum-minu-universumis/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 kommentaariLisa kommentaar

 1. MIna olen veel vägagi elus nii, et Minu kordumatut isikut laibakotiga ära es viidu.

  Ps. KUHU SA RAISK MÄITSI JÄTSID, KUI SURNUID SIIN ÜLES LOENDASID , AH!?

  L@SSIE: Kurat jah, Mäits jäi tõesti vahele, ta suri oktoobris 2007. a haiglas insulti. Tegelikult on salasurnuid ilmselt siiski veel, kõigist lihtsalt ei räägita ja kõik ei harrasta suremist meie universumi piirides.

 2. hehh, no Mäitsu surm küll eriti salajane ei olnud, aga selle järelmöjud olid kohe tunda , kui sügavale see Mäitsu surmaga löödud haav ulatub seda veel ei tea, aga karta on,et tagajärjed vöivad olla üsnagi traagilised.

  L@SSIE: Siiski, Mäitsi surm kogu muule teda mitteteadvale universumi rahvani kohale ei jõudnud, sest ta suri kaugustes.

 3. Minu 32-ruutmeetrilises universumis on surevus seni 0 % kuid karta on, et ta võib kunagi hoobilt 100 % peale hüppata. Ükskord me sureme niikuinii!

  L@SSIE: Minu kohalikus kambris on ka surevus 0 olnud, kui just mitte putukaid ja potililli mitte käsitleda.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: